HISTORIA FIRMY

PONIŻEJ KRÓTKA OPOWIEŚĆ O NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZENIACH Z ŻYCIA NASZEJ FIRMY.

FIRMA TOP-PLAST DZISIAJ

Firma Top-Plast została założona w 1996 roku. Nasz pierwszy zakład produkcyjny mieścił się w miejscowości Siekierczyn. W tym obiekcie naszą działalność kontynuowaliśmy, aż do końca 2018 roku. Niewątpliwe przełomowym rokiem dla naszego przedsiębiorstwa był rok 2019 z tego względu, że nasza działalność została przeniesiona do nowoczesnego obiektu zlokalizowanego w Lubaniu przy ul. Warszawskiej 2d.  Dzięki tej reorganizacji zyskaliśmy niewątpliwe znacznie większą przestrzeń produkcyjną, magazynową, a także unowocześniliśmy nasz park maszynowy wzbogacając go o linie zgrzewająco-czyszczące, obrabiarki CNC oraz wiele innych urządzeń produkcyjnych. Również w tej lokalizacji zlokalizowane jest nasze główne biuro handlowe, w którym przyjmujemy Państwa zamówienia oraz przygotowujemy je do produkcji. Na początku naszej działalności skupialiśmy się głównie na obsłudze rynku lokalnego. Obecnie nasze produkty są eksportowane na wiele rynków zagranicznych. Stale jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i zdobywanie nowych odbiorców, dlatego zapraszamy do współpracy. Poniżej mamy przyjemność Państwu przedstawić w krótkich punktach najważniejsze etapy rozwoju naszej firmy, także zapraszamy do lektury

A TAK TO SIĘ ZACZEŁO...

ROK 1996

Rozpoczęcie działalności

Jest to bardzo istotny okres dla naszego przedsiębiorstwa, ponieważ w 1996 roku narodził się pomysł rozpoczęcia produkcji stolarki pcv. W tym samym okresie podjęliśmy współpracę z naszymi głównymi dostawcami firmami Veka oraz Winkhaus i ta współpraca jest kontynuwana do chwili obecnej. Nasza pierwsza hala produkcyjna znajdowała się w miejscowości Siekierczyn, która oddalona jest 8 km od obecnej siedziby firmy, produkcja stolarki w tym zakładzie produkcyjnym  była kontynuowana do roku 2019.

ROK 1996
ROK 1998

Przenosiny do nowej siedziby biurowej

Ze względu na zwiększenie kadry pracowniczej zdecydowaliśmy się na przeniesienie do nowej siedziby biurowej zlokalizowanej w Lubaniu przy ul. Pl. Strażacki 21. Przeprowadzka do nowego miejsca dała nam możliwość poszerzenia eskpozycji i przedstawiania szerzej oferty produktowej dla naszych klientów.

ROK 1998
2005

Wprowadzenie nowego rodzaju produktu

Ze względów na zwiększone zainteresowanie produktami wykonanymi z aluminum nasza firma zdecydowała się wprowadzić do produkcji stolarkę okienną i drzwiową wykonaną z profili aluminiowych opratych o system Poznio.

2005
2006

Urchomienie pierwszej automatycznej lini produkcyjnej

W roku 2006 ze względu na rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty w celu zwiększenia jakości wykonania oraz poprawienia efektywności pracy zdecydowaliśmy się na zakup oraz uruchomienie naszej pierwszej linii produkcyjnej, składającej się ze zgrzewarki czterogłowicowej oraz oczyszczarki do naroży firmy Urban.

2006
2019

Nowy zakład produkcyjny.

W roku 2019 ukończyliśmy budowę naszej nowej hali produkcyjnej zlokalizowanej w Lubaniu przy ul.Warszawskiej 2d. Nowy obiekt dysponuje zdecydowanie większą powierzchnią niż nasza poprzednia siedziba oraz większym terenem. Umożliwiło nam to rozbudowę naszego parku maszynowego oraz uruchomienie kolejnych linii produkcyjnych.

2019
2020

Zmiana naszej głównej siedziby biurowej

W roku 2020 zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej poprzedniej siedziby z adresu Pl.Strażacki 21 do obecnej lokalizacji naszego zakładu produkcyjnego zlokalizowanej przy ul. Warszawska 2d w Lubaniu

2020
2020

Wprowadzenie do produkcji nowego systemu profilowego

Ze względu na potrzeby rynku wprowadziliśmy do sprzedaży nowy system profilowy, produkty serii Aluplast.

2020