okna pcv aluplast veka-producent

PARAPETY

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ BOGATĄ OFERTĄ PARTAPETÓW.

Parapety to element, który pełni ważną funkcję użytkową, a zarazem wpływa na walory estetyczne naszego wnętrza. Wśród dostępnych opcji warto rozważyć takie materiały jak PCV, granit, konglomerat czy aluminium. Poniżej przedstawiamy porównanie kilku popularnych rodzajów parapetów.

Parapety wewnętrzne PCV

Parapety wykonane z PCV to popularna opcja w przystępnej cenie. Są odporne na wilgoć oraz zarysowania, wymagają niewielkiego nakładu pracy w zakresie konserwacji i są łatwe w montażu. PCV jest materiałem, który można łatwo formować, dlatego jest dostępny w różnych kształtach i kolorach. Właściwości termoizolacyjne PCV pozwalają na utrzymanie ciepła w pomieszczeniu i mogą wpłynąć na zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Parapety wewnętrzne i zewnętrzne granit

Parapety granitowe są popularnym wyborem wśród osób ceniących sobie naturalne materiały. Granit to kamień o wysokich właściwościach wytrzymałościowych, odporności na działanie czynników atmosferycznych oraz na zarysowania. Parapety granitowe są dostępne w różnych odcieniach, co pozwala na dopasowanie ich do kolorystyki wnętrza lub elewacji budynku. Właściwości izolacyjne granitu pozwalają na utrzymanie ciepła w pomieszczeniu, ale jego cena może być wyższa w porównaniu do parapetów PCV.

Parapety wewnętrzne konglomerat

Konglomeraty to materiały sztuczne, które powstają przez połączenie różnych elementów naturalnych z żywicami. Mogą one imitować różne rodzaje kamienia, w tym marmur lub granit. Parapety konglomeratowe są łatwe w utrzymaniu, odporne na wodę i zarysowania. Są one też cieplejsze niż te wykonane z kamienia naturalnego.

Parapety aluminiowe

Parapety aluminiowe są  odporne na korozję, a także na działanie czynników atmosferycznych. Charakteryzują się lekkością i łatwością montażu. Aluminiowe parapety wewnętrzne są dostępne w różnych kolorach i kształtach.

Wybierając parapety, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, trwałość i estetykę. Każdy z wymienionych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego dokonując wyboru należy kierować się swoimi indywidualnymi preferencjami oraz warunkami, jakie muszą spełnić parapety w danym pomieszczeniu.

Czytaj więcej...

PARAPETY ZEWNĘTRZNE

PEŁNA OFERTA PARAPETÓW ZEWNĘTRZNYCH

Granit:

Aluminium:

PARAPETY WEWNĘTRZNE

PEŁNA OFERTA PARAPETÓW ZEWNĘTRZNYCH

Konglomeraty:

Mdf lakierowany:

PCV:

***Wyżej przedstawione propozycje zarówno parapetów wewnętrznych jak i zewnętrznych proszę traktować poglądowo. Przed dodkoaniem ostatcznego wyboru zalecamy zweryfikowanie wybranej kolorostyki z próbką danego rodzaju parapetu dostępną w naszym salonie sprzedaży.